Кристиан Димитров донесе победата на Хайдук над тима на Боби Цонев

Лора Николаева Лора Николаева

Бившият защитник на Ботев Пловдив Кристиан Димитров донесе победата на Хайдук Сплит над тима на Боби Цонев Интер Запрешич с късен гол. Цонев започна като титуляр, но бе заменен в 63-ата минута.

Интер поведе в резултата в 37-ата минута с попадение на Иван Мамут. В 57-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Никола Солдо бе изгонен с директен червен картон. Три минути по-късно Мийо Чаткаш отбеляза от дузпа, с което възстанови равенството. В 97-ата минута Кристиан Димитров, който влезе в игра в 81-ата минута, с глава оформи крайното 2:1.

Хайдук е второ място в класирането с 48 точки. Интер пък остава на дъното на таблицата със 17 точки. Водач е Динамо Загреб с 65 точки