Кристиан Димитров и Хайдук на полуфинал за Купата на Хърватия след страховита голеада

Българският национал Кристиан Димитров изигра пълни 90 минути за своя Хайдук Сплит при гостуването на Локомотив Загреб за Купата на Хърватия, спечелен със зрелищното 6:3. По този грандът от Сплит се класира за полуфиналите в надпреварата, където ще срещне победителя от двояката Осиек – Славен Белупо.

Тимът на Кристиан Димитров поведе още в 7-ата минута, когато се разписа Филип Кровинович. До почивката обаче домакините изравниха благодарение на точно изпълнена дузпа от бившия футболист на Динамо Загреб Йосип Пиварич.

Хайдук се вдигна след почивката и между 51-ата и 57-ата минути вкара 3 безответни гола, дело на северномакедонеца с български паспорт Яни Атанасов, Марин Любичич и Марко Ливая.

Две минути по-късно Марко Дабро намали изоставането на Локомотив Загруб. Яни Атанасов обаче вкара нов гол в 66-ата минута. В последната минута на добавеното време Емир Сахити вкара шести гол за Хайдук, а в продължението Йосип Елез се разписа за домакините и така оформи крайния резултат 6:3 за тима, воден от бившия наставник на Лудогорец Валдас Дамбраускас.