Кузманов с блестящ старт в Бенгалуру

Димитър Кузманов стартира с експресна победа участието си на турнира от сериите „Чалънджър" в Бенгалуру. За само час и 22 минути Мико победи квалификанта Никола Милоевич 6:4, 6:1 и се реваншира за загубата си от сърбина на финал на турнир от същата категория в Задар през 2021 г.

Мико водеше през цялото време на нервния първи сет, в който дръпна с 3:1, но допусна да бъде пробит почти веднага. При 5:4 националът ни за Купа „Дейвис" спечели подаването на съперника си след форхенд в аут и повече не бе затруднен нито за миг.

Във втория сет Кузманов взе пет последователни гейма, единият от които след 40:0 за Милоевич на негов сервис, и за втора поредна седмица стигна втори кръг на турнир в Индия.

Негов съперник там ще е квалификантът от Русия Алибек Качмазов. Мачът е в четвъртък, а утре Мико стартира в турнира на двойки, където негов партньор е португалецът Фредерико Ферейра Силва.