Димитър Кузманов се класира за втория кръг на сингъл на турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Кимпер (Франция).
Националът за Купа "Дейвис" спечели девет поредни гейма във втория и третия сет и победи френския квалификант Дан Адед с 4:6, 6:0, 6:3. Срещата продължи 1 час и 58 минути.
Кузманов поведе с 3:0 в началото на първия сет. Французинът обаче върна пробива в петия гейм и спечели още един в седмия за 4:3, а по-късно спечели сета с 6:4 в своя полза.
След това Кузманов направи впечатляваща серия от девет поредни гейма. Мико спечели втората част с 6:0 и поведе в третата с 3:0. До края Кузманов спечели сервис подаванията си и затвори мача с 6:3.
С победата Кузманов си гарантира осем точки за световната ранглиста. Следващият му съперник е 94-ият в световната ранглиста Артур Риндернех от Франция, който е поставен под №2 в схемата в Кимпер.
Медведев е на полуфинал в Мелбърн след петсетов трилър с Хуркач
Рафа Надал се завръща за турнира в Доха
Страховит Алкарас се разправи с Кецманович
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

