ЛА Лейкърс съсипа Бруклин без ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис (ВИДЕО)

Лос Анджелис Лейкърс постигна много изненадваща победа при гостуването на прекия си конкурент за трофея в НБА Бруклин Нетс. Въпреки че "езерняците" бяха без големите си звезди ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис, те не показаха капка колебание и дори разгромиха съперника си със 126:101 (33:25, 28:33, 31:19, 34:24).

Освен Джеймс и Дейвис, извън ротацията на Лейкърс бяха още Кайл Кузма, Марк Гасол и Уесли Матюс. От другата страна единствено Джеймс Хардън липсваше за състава на Стив Неш.

След успеха ЛА Лейкърс запазва петото си място в класирането на Западната конференция, където разполага с актив от 33 победи и 20 загуби. Бруклин пък временно загуби лидерската си позиция в Източната конференция и остава на второ място след Филаделфия.

Андре Дръмънд поведе "езерняците" с 20 точки и 11 борби за 22 минути, Денис Шрьодер вкара 19 точки за едно полувреме игра. За Бруклин завърналият се двумесечно отсъствие заради контузия Кевин Дюрант записа 22 точки, 7 борби и 5 асистенции за 23 минути в игра.