Лацио спечели безпроблемно гостуването си на Монца от 28-ия кръг на Серия А с 2:0. Българският национал Валентин Антов се появи в игра в 59-ата минута, малко след второто попадение на римските „орли“.

С успеха лациалите увеличиха преднината си на второто място на пет точки, събирайки 55 срещу 50 за третия Интер. Монца е 13-и с 34 пункта.

В 12-ата минута Педро нанесе обещаващ удар от воле от границата на наказателното поле, но стреля над вратата. Минута след това испанецът се възползва от къс пас на Матия Дзакани и с неспасяем удар в долния ляв ъгъл даде аванс на своя тим.

Двата тима си размениха някои много добри положения в рамките на четвърт час. В 19-ата минута Стефано Сенси стреля с глава в левия страничн стълб. Четири минути по-късно Лацио отговори с воле на Луис Алберто, преминало встрани от вратата.

В 33-ата минута Иван Проведел направи превъзходно спасяване, след като Андреа Петаня отправи опасен удар с глава под напречната греда, а това доведе до корнер за Монца, от който не последва нищо.

В 56-ата минута Сергей Милинкович-Савич изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар, а перфекнтият му изстрел попадна в горния десен ъгъл за 0:2.

В последната минута от редовното време отбита топка попадна в краката на Кристиан Гюткяер, който нанесе удар, но високо над напречната греда.