Лацио обърна Интер и излезе втори в класирането

Лацио успя да обърне Интер и да излезе втори в класирането на Серия "А". Римските "орли" стигнаха до победата с 2:1 след попадения на Чиро Имобиле от дузпа и Сергей Милинкович-Савич, за „нерадзурите“ вкара Ашли Йънг.

В края на първото полувреме Йънг бе на точното място в точното време. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед откри резултата на „Олимпико“, прехвърляйки Стракоша.

Пет минути след подновяването на играта Стефан де Фрай извърши нарушение в наказателното поле и Джанлука Роки не се поколеба да му покаже картон и да свири дузпа в полза на домакините. Зад топката застана голмайсторът на римските „орли“ Чиро Имобиле, който вкара топката в десния ъгъл на вратата за своя 26-и гол от началото на сезона.

В 69-ата минута Сергей Милинкович-Савич получи топката и с изстрел по земя от границата на наказателното поле не остави шансове на Даниеле Падели.

Десет минути по-късно Лаутаро Мартинес вкара топката във вратата на Лацио, но попадението бе отменено заради засада.

Пет минути преди края Имобиле можеше да вкара втори гол, но Падели се отличи със страхотно спасяване. Минута преди края на редовното време Ромелу Лукаку имаше възможност да стреля към вратата на Стракоша, но Ачерби блокира удара му с тялото си.

Водач в класирането продължава да е Ювентус с 57 точки, Лацио са втори с точка по-малко, а Интер слезе до третата позиция с 54 точки.