Лацио постигна успех с 3:0 в домакинството си на Дженоа от 9-ия кръг на Серия А, като по този начин „орлите“ излязоха на 5-ото място във временното класиране, докато „грифоните“ остават 18-и с 6 точки в актива си.

На „Олимпико“ в Рим лациалите поведоха в резултата в 21-ата минута, когато Нуно Тавареш подаде към Тиджани Нослин и той се впусна на рейд, който завърши с чудесен удар в долния ляв ъгъл, с който остави безпомощен Никола Леали.

Второто попадение за Лацио дойде чак в 86-ата минута, когато Педро овладя една избита топка и с добре насочен удар я прати в мрежата на Дженоа.

В добавеното време на срещата Тавареш подаде чудесно на Матиас Весино и той отблизо не пропусна – 3:0!

В другия мач от Серия А, игран по същото време, Монца и Венеция завършиха наравно 2:2!

Дузпа провали Парма срещу Емполи (ВИДЕО)