Лацио постигна ценен успех с 2:1 като гост на Удинезе в двубой от 19-ия кръг на Серия А и по този начин излезе на 6-ото място във временното класиране с 30 точки. Успехът за „орлите“ дойде след голове на Лука Пелегрини и Матиас Весино, докато за Удинезе, който е 16-и със 17 точки, вкара Уолъс.

Мачът на „Дачия Арена“ започна по-добре за гостите от Рим, които поведоха в резултата след 12 минути игра.

Лука Пелегрини изпълни хитро един пряк свободен удар, стреляйки по земя. Топката премина под стената и влезе в долния ляв ъгъл.

Точно преди изтичането на час игра Санди Ловрич центрира добре в наказателното поле от пряк свободен удар, където Уолъс засече топката в долния ляв ъгъл на вратата на Иван Проведел.

Лацио обаче отново излезе напред в резултата, след като в 76-ата минута Фелипе Андерсон успя да отиграе с глава една центрирана топка в наказателното поле. Докосването му се превърна в асистенция за Матиас Весино, който прати топката в мрежата.

Десет минути преди края на редовното време Андерсон можеше да сложи точка на спора, но ударът му мина покрай вратата н Мадука Окойе. Въпреки това, Лацио спечели мача и добави 3 точки към актива си.

Наполи падна тежко в Торино, дебютант с бърз червен картон (ВИДЕО)

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS