РБ Лайпциг направи кошмарен дебюта на Хари Кейн за Байерн Мюнхен, разбивайки баварците насред „Алианц Арена“ с 3:0 в двубой за Суперкупата на Германия. Всички попадения в този двубой бяха дело на Дани Олмо, като така само в рамките на 3 месеца „биковете“ побеждават германския шампион на два пъти в неговия дом, вкарвайки му по 3 попадения, но този път Байерн така и не стигна до гол.

Кошмарът за баварците на „Алианц Арена“ започна още в третата минута, когато Дани Олмо получи топката от Бенямин Хенрикс и с удар в наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Свен Улрайх.

Байерн имаше шанс да изравни в 16-ата минута, когато обаче Яник Бласвих спаси удар на Матис Тел.

Минута преди края на редовното време на първата част гостите от Източна Германия нанесоха втори фатален удар. Дани Олмо получи топката от Тимо Вернер и направи рейд в наказателното поле, който завърши с удар по земята и топка в мрежата – 2:0 за РБ Лайпциг.

В 67-ата минута съдията на мача Бастиан Данкерт отсъди дузпа за тима на Марко Розе заради игра с ръка на Нусаир Мазрауи. Зад топката застана Олмо, на когото всичко тази вечер му се получаваше и от бялата точка оформи своя хеттрик.

Байерн опита да вкара почетно попадение, но с пропуски се отчетоха Кингсли Коман и Масрауи.

Две минути преди края на мача пък Улрайх спаси удар на Бенямин Сеско и така предотврати още по-големия разгром за своя тим.

Въпреки това, Байерн Мюнхен загуби при дебюта на Хари Кейн, а РБ Лайпциг спечели своята първа Суперкупа на Германия.

Линекер: Кейн може да спечели повече трофеи за ден в Байерн, отколкото за десетилетие в Тотнъм

В Байерн организираха болезнено посрещане на Хари Кейн (ВИДЕО)

Краят на една ера: Хари Кейн официално бе представен от Байерн Мюнхен