Любо аут от ЦСКА, очаква се и Стоилов

Лайпциг взе източното дерби с Херта, Шалке с болезнено реми

РБ Лайпциг стигна до важна победа в дербито на Изтока в Бундеслигата след 4:2 при гостуването на Херта в Берлин.

Максимилиан Мителщад откри за столичани в 32-ата минута, но още преди края на полувремето намиращите се в отлична форма „бикове“ бяха обърнали чрез Тимо Вернер от дузпа и Марсел Забитцер.

Минималният аванс на Лайпциг се запази до последните минути, в които паднаха още три попадения. Кевин Кампъл вкара за 3:1 в 86-ата минута, а в добавеното време Вернер реализира за втори път. В ответната атака пък бившият играч на РБ Дейви Зелке оформи крайното 2:4.

За Лайпциг това бе втора поредна победа, а с нея тимът поне временно се изкачи на второто място с 21 точки. Херта е 13-и с 11.

С 21 точки можеше да бъде и Шалке 04, но в съботния следобед „кралскосините“ имаха един сериозен проблем, наречен Рувен Хенингс.

Нападателят на Фортуна Дюселдорф реализира хеттрик, с който донесе точката на своя отбор при гостуването в Гелзенкирхен, завършило 3:3.

Шалке повеждаше на три пъти чрез Даниел Калиджури, Озан Кабак и Суат Сердар. И в трите случая обаче Хенинг изравняваше. Така Шалке остава пети с 19 точки, а Дюселдорф е на 14-а позиция с 11.

Новакът Унион Берлин продължи с доброто си представяне, постигайки много ценна победа с 3:2 като гост на намиращия се в зоната на изпадащите тим на Майнц. Същото важи и за Аугсбург, който измъкна с 1:0 успеха при гостуването на последния Падерборн.

В 19:30 часа стартира голямото дерби на германския футбол между Байерн и Борусия Дортмунд.