Младата перла на Барселона – Ламин Ямал, даде интервю пред „Mundo Deportivo“. 17-годишният мегаталант успокои феновете на каталунците, заявявайки, че никога не би направил трансфер в големия съперник Реал Мадрид, подобно на Луиш Фиго в миналото.

„Да отида в Реал Мадрид? Невъзможно. Чувствам се комфортно в Барселона, което е най-важното нещо. Говорейки за звезди или не за звезди, в крайна сметка става въпрос за игра, трябва да покажем какви сме. Няма нужда да се чувстваш повече или по-малко звезда. Важното е да ти е удобно, да играеш за отбора и да помагаш, това е достатъчно“, сподели Ямал.

Той разкри и тайната на неговия личен успех, както и на този на Барселона: „Да бъдем отбор. Подобрихме се преди всичко в обединението и интензивността, която влагаме в тренировките всеки ден. Това, което виждате в играта, е това, което правим на тренировките. Опитваме да дадем най-доброто от себе си, всички заедно, и това ни накара да се подобрим.“

„От мен се очакват неща, които обикновено не се очакват от 17-годишен, и аз го изисквам от себе си. Това е нещото, което ме кара да израствам все повече с всеки изминал ден и да искам все повече“, заяви още младата звезда на Барселона Ламин Ямал.

Ямал: Само Ливърпул е по-голям фаворит от нас в Шампионска лига

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS