Ланс имаше шанс да изненада ПСЖ, но пропусна дузпа, игра с 10 човека и загуби (ВИДЕО)

ПСЖ спечели с 2:0 при гостуването си на Ланс и продължава да има солидна преднина на върха във френската Лига 1. Домакините от Ланс имаха всички шансове и да не загубят мача, тъй като създадоха достатъчно голови положения. Те обаче пропуснаха дузпа още в 6-ата минута, а в края на първото полувреме останаха и с човек по-малко. Баркола в 30-ата минута и Килиан Мбапе в 89-ата отбелязаха головете, които донесоха трите точки на парижани.

В 6-ата минута Данило Перейра извърши нарушение срещу футболист на Ланс и реферът Жером Бризар отсъди дузпа. За топката застана Пжемислав Франковски, който стреля, но Джанлуиджи Дунарума направи страхотно спасяване и резултатът си остана 0:0.

В 30-ата минута ПСЖ поведе. Килиан Мбапе даде добър пас към Брадли Баркола, който завърши отлично атаката на парижани и резултатът стана 0:1.

Малко преди почивката Ланс получи още лоши новини. Жонатан Градли извърши нарушение, като реферът Жером Бризар пърночалано не отсъди нищо, но след това получи сигнал от ВАР и показа директен червен картон на Гради и домакините останаха с човек по-малко.

В 55-ата минута Джанлуиджи Донарума спаси страхотен шут на Нийл Ел Айнауи.

В 72-ата минута Фабиан Руис бе близо до втори гол, но пропусна.

Малко по-късно Мбапе пропусна добър шанс да се разпише във вратата на Ланс, но го направи в 89-ата минута, когато получи подаване от Осман Дембеле и не сбърка – 0:2.

Льо Авър спря серията на Лион и го остави под чертата (ВИДЕО)