Ланс постигна първа победа през новия сезон във всички турнири след домакински обрат срещу Тулуза. Срещата завърши 2:1, като Уесли Саид и Морган Гилавоги донесоха ценния успех.

Домакините можеха да открият резултата още в 2-ата минута, но Адриен Томасон нацели напречната греда. 19 минути по-късно отново гредата спря Ланс.

Противно на случващото се на терена, Тулуза поведе в резултата в 33-ата минута с гол на Сесар Пиня. В първата минута на добавеното време на първата част домакините изравниха след индивидуални действия на Уесли Саид.

Победното попадение за Ланс падна в 84-ата минута, а негов автор бе Морган Гилавоги. Победата изкачи Ланс до 16-ата позиция в таблицата с 4 точки, докато Тулуза е 15-ти с 6.

Льо Авър победи Клермон с 2:1 като домакин с два ранни гола, докато Монпелие и Рен записаха нулево равенство.