Старши треньорът на Барселона Шави Ернандес може да остане в клуба толкова дълго, колкото поиска след страхотното начало на работата му, каза президентът на клуба Жоан Лапорта и добави, че все още не е обсъждал продължаване на договора с бившия полузащитник на "каталунците".
Барселона има само едно поражение в Ла Лига, след като Шави пое тима през ноември след уволнението на Роналд Куман. Барселона няма поражение в шампионата от 4 декември.
Победата с 4:0 над Реал Мадрид миналия уикенд удължи серията им без загуба до 13 мача, а Лапорта беше попитан дали е говорил с Шави за договора му, който е до 2024 година.
"Имаме треньор, който много уважава Барса и познава клуба много добре. Това са въпроси, които не сме засягали, но които знаем, че ще трябва да засегнем, каза Лапорта пред „Mundo Deportivo“.
"Както виждам, Шави може да остане тук, колкото иска. Едно нещо, което се случва, тъй като познава отлично институцията и обича Барселона, той винаги знае какво да допринесе. Вече го направи като играч... Предимството на тези страхотни играчи, които стават страхотни треньори, е, че те веднага знаят своя момент", добави Лапорта.
Шави игра в Барселона 17 години, преди да премине през 2015-а в катарския Ал-Сад, където приключи кариерата си четири години по-късно. След това той пое поста старши треньор на Ал-Сад и ги изведе до седем трофея за две години и половина.
"Не се притеснявам за подновяването на договора, защото винаги ще признавам професионалното му отношение и той има спокойствие да работи", каза Лапорта.
Барселона е на трето място в класирането на Ла Лига с 54 точки, на 12 след лидера Реал Мадрид и на три след втория Севиля. Каталунците ще играят със Севиля на 3 април след подновяването на шампионата след паузата за националните отбори.
Президентът на Барселона: Преговорите с Гави и Араухо вървят добре
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS