Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку върнаха Интер на победния път. "Нерадзурите" спечелиха с 2:1 гостуването си на Бреша в мач от 10-я кръг в италианската Серия А. Тимът на Антонио Конте се върна на победния път след като през уикенда завърши 2:2 с Парма у дома.

Новата звезда на Интер Лаутаро Мартинес даде преднина на "нерадзурите". Това се случи в 23-ата минута. Тогава Де Фрай му подаде, аржентинецът овладя, напредна и шутира от далеч. За негова радост, топката рикошира в защитник на Бреша и се оказа неспасяема за стража на домакините.

През втората част Ромелу Лукаку вкара и второ попадение. В типичен негов стил, той напред с топка по дясното крило, влезе навътре и с топовен изстрел матира вратаря на Бреша за 2:0 в 63-ата минута.

Интер вкара и трето попадение в 76-ата минута, но в собствената си врата. Бизоли от домакините напредна, но Шкриняр се опита да му избие топката от краката. За негово съжаление тя се удари във вратаря Ханданович и после отново в защитника, което се оказа фатално и кълбото влетя в мрежата на Интер.

До края "нерадзурите" не допуснаха изненади и взеха трите точки. Това означава, че Интер излиза на първо място в класирането с 25 точки - две повече от Ювентус, който в сряда вечер приема Дженоа.

В другия от кръга по-рано днес. Верона шокира Парма с 1:0 като гост. В герой се превърна Дарко Лазович, който реализира в 10-ата минута. Успехът качи Верона на 11-о място в класирането с 12 точки, а Парма остава с 13 на осма позиция.