Интер си върна самочувствието след загубата от Милан, побеждавайки Удинезе като гост с 3:2 в мач от 6-ия кръг в Серия А. Две попадения за успеха на „нерадзурите“ вкара Лаутаро Мартинес, а едно добави Давиде Фратези. За „бианконерите“ точни бяха Кристиан Кабаселе и Лоренцо Лука. С първата си победа като гост от началото на сезона Интер събра 11 точки на третото място във временното класиране, а Удинезе е 5-и с 10 точки в актива си.

Мачът започна по чудесен начин за гостите, които поведоха след по-малко от минута игра, след като Давиде Фратези получи страхотно подаване от Матео Дармиан и останал сам срещу вратаря, вкара за 1:0.

Десет минути преди края на първата част Удинезе изравни. Джордан Земура центрира в наказателното поле, където най-високо скочи Кристиан Кабаселе и вкара с глава.

В добавеното време на първата част Федерико Димарко изведе Лаутаро Мартинес в наказателното поле и той вкара с удар по земя.

Две минути след почивката аржентинският капитан на Интер вкара за втори път, като този път бе намерен от Маркус Тюрам и отблизо прати топката в дясната част на вратата.

Удинезе успя да стигне до втори гол в 84-ата минута, когато Лоренцо Лука се разписа с удар в долния десен ъгъл, но до края на срещата тимът на Симоне Индзаги не допусна ново пропукване и си тръгна с трите точки от Удине.