Младежкият национален отбор на България отстъпи от връстниците от Германия  с 1:2 в предпоследен двубой от квалификациите за Европейското първенство в Словакия догодина. Максимилиан Байер даде аванс на домакините на „Янсщадион“ в Регенсбург в 9-ата минута, но „лъвчетата“ изравниха чрез Никола Илиев. Успехът за Бундестима дойде, след като Ник Волтемаде вкара победния гол в 65-ата минута от дузпа.

Германия U21 остава първи в крайното класиране с актив от 25 точки, докато България U21 е на 3-о място с 12 точки, с девет по-малко от втория Полша.

Двубоят започна с масиран натиск на домакините, който даде резултат в десетата минута, когато Роко Рейтц центрира топката в наказателното поле на България, където Максимилиан Байер засече с глава, изпращайки топката точно под напречната греда. Дамян Христов реагира, но не съумя да избие кълбото в 9-ата минута.

Последваха силни минути за българите, като младежите съумяха да изравнят резултата в 37-ата минута. Марин Петков остави топката за Станислав Шопов, който изведе Никола Илиев в наказателното поле и крилото на Ботев изравни със силен удар от малък ъгъл, изпращайки топката покрай Ноа Атуболу.

В 66-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Борислав Рупанов посегна с крак към играч на германците, който се строполи на земята и реферът посочи бялата точка. Ситуацията бе преразгледа с ВАР, но съдията не промени решението си, въпреки че имаше основания да го направи. Ник Волтемаде се нае с изпълнението на дузпа и реализира.