Лазаров преодоля квалификациите в Португалия

Александър Лазаров преодоля квалификациите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Мая (Португалия).

Поставеният под номер 1 в пресявките Лазаров надделя над представителя на домакините Енрике Роча със 7:5, 6:4 след 112 минути игра.

25-годишният българин допусна ранно изоставане, но след 3:5 успя да реализира обрат в първия сет със серия от четири поредни гейма. Във втората част той пропиля аванс от 4:2, но при 5:4 реализира нов брейк, с което си осигури победата.

Така Лазаров заработи 450 евро и 4 точки за световната ранглиста, в която заема 303-ата позиция.