Леганес постигна категоричен успех с 3:0 над Селта Виго на „Бутарке“ в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. Така „краставичарите“ събраха 11 точки на 14-ото място във временното класиране, а галисийци са 11-и с две повече.

Първото полувреме премина при ниско темпо и без голове, а Леганес поведе в 59-ата минута. Дани Раба пусна пас в празно пространство в наказателното поле към Диего Гарсия, който стреля хладнокръвно и вкара.

В 78-ата минута Мигел де ла Фуенте взаимодейства страхотно с Дарко Брашанац, който се озова на чиста позиция на границата на наказателното поле, нанесе изстрел към долния десен ъгъл и удвои аванса на домакините.

Пет минути по-късно Леганес окончателно сложи точка на спора. Хуан Крис стигна до страничната линия и центрира към Серхио Гонсалес, който се извиси в наказателното поле и нанесе удар глава, с който оформи крайното 3:0.