Един от най-старите нидерландски клубове - Витес, загуби професионалния си статут и бе изваден от второто ниво на местната футболна екосистема.
Централният съд отхвърли жалбата на клуба да промени решението на Нидерландската футболна асоциация да отнеме лиценза на Витес, с което предизвести съдбата на клуба, въпреки масовите протести на феновете на тима в центъра на Арнем.
Vitesse heeft het kort geding van gisteren bij de Rechtbank Midden-Nederland verloren.
— Vitesse (@MijnVitesse) August 8, 2025
Местната футболна федерация постанови, че Витес е извършвал многократни нарушения на системата за лицензиране, като от клуба не са искали да се върнат към позволените дейности, а освен това са натрупани и дългове в размер на 14 млн. евро.
През миналата година Витес бе изпратен във Втора дивизия – Ерсте дивиси, заради финансови нарушения, сред които липса на банкови сметки, счетоводство и твърд бюджет, които са предпоставка за финансови злоупотреби.
Заради решенето на Съда, потвърждаващо наказанието на Федерацията, Втора дивизия на Нидерландия остава с 19 отбора.
„Клубът проучва варианти и продължава разговорите с акционери, за да защити футбола в Арнем“, написаха от Витес.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS