Лионел Меси донесе победата на Аржентина на старта на квалификациите в зона Южна Америка за Световното първенство през 2026 година. Звездата на Интер Маями отбеляза единственото попадение при победата срещу Еквадор с 1:0 на „Монументал“ в Буенос Айрес.

Аржентина срещна сериозен отпор от своя съперник и създаде доста малко реални голови възможности, но решаващият миг в двубоя бе в 78-ата минута, когато Меси отбеляза директно от фал.

В 14-ата минута изстрел на Меси мина покрай вратата. След това в 45-ата минута Лаутаро Мартинес се озова на добра позиция, но и той стреля в аут.

Все пак в 78-ата минута Лионел Меси изпрати топката във вратата на Ернан Галиндес. Лео изпълни безупречно един фал пред наказателното поле на Еквадор и не остави шанс за реакция на Галиндес.

В добавеното време на мача пред Есекиел Паласиос се откри много добра възможност, но Галиндес се прояви с блестяща намеса и спаси.

На 12 септември Аржентина гостува на Боливия, а Еквадор е домакин на Уругвай на 13 септември.

Колумбия също постигна трудна победа на старта на световните квалификации, след като се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Венецуела.

Рафаел Боре вкара единственото попадение в двубоя в 46-ата минута.

Парагвай и Перу завършиха 0:0, а гостите играха цяло второ полувреме с човек по-малко на терена.