Андрей Рубльов даде сет на французина Корентен Муте, но постигна успех с 6:4, 6:2, 3:6, 6:3 в двубой от 1/32-финалите на Откритото първенство на Франция. Поставеният под номер 7 в световната ранглиста руснак постигна своя успех за точно 3 часа и ще се изправи срещу италианеца Лоренцо Сонего в третия кръг.

28-годишният италианец пък преодоля Уго Хумберт с 6:4, 6:3, 7:6(3) по-рано през деня в среща от втория кръг.

Друг руснак Карен Хачанов се наложи над молдовеца Раду Албот с 6:3, 6:4, 6:2 за два часа и 19 минути. Поставеният под номер 11 в основната схема тенисист ще премери сили с австралиеца Танаси Кокинакис, който от своя страна отстрани Стан Вавринка.

Британецът Камерът Нори постигна лесна победа срещу френския квалификант Люка Пулие с 6:1, 6:3, 6:3 за час и 47 минути. Световният номер 13 пък ще се изправи срещу италианеца Лоренцо Музети в 1/16-финалите на Ролан Гарос. Музети успя да се справи с Александър Шевченко с 6:1, 6:1, 6:2 за само 101 минути в среща отново от втория кръг на турнира от Големия шлем.

Алкарас продължава напред в Ролан Гарос, Вавринка е аут от турнира

Циципас и Фонини безпроблемно на 1/16-финалите на Ролан Гарос, квалификант разби 24-ия в света

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS