Лестър грабна първи трофей от ФА Къп след триумф над Челси (ВИДЕО)

Лестър спечели първи трофей от ФА Къп, след като надви Челси с 1:0 във финала на надпреварата, игран на "Уембли". Юри Тилеманс бе героя на "лисиците" в спора за трофея, драмата бе пълна, тъй като гол на Челси в 89-ата минута не бе зачетен заради сантиметри засада.

Първата по-опасна ситуация в срещата бе пред вратата на Кепа Арисабалага. В 16-ата минута Джейми Варди засече пас в наказателното поле, но изстрелът му бе блокиран от Рийс Джеймс.

В 20-ата минута Тилеманс центрира от пряк свободен удар, но ударът с глава на Чаглар Союнджу мина над вратата.

В 23-ата минута Мейсън Маунт се справи с Союнджу, но последвалият удар на англичанина мина покрай вратата на Шмайхел.

Малко преди да измине половин час игра Тиаго Силва опита да намери свой съотборник в наказателното поле, но Аспиликуета и Вернер се разминаха с топката.

В 34-ата минута Брендън Роджърс извърши принудителна смяна, след като Джони Евънс се контузи и трябваше да бъде заменен от Марк Олбрайтън.

В 42-ата минута Союнджу изпревари Тиаго Силва, но изстрелът му с глава отново не намери целта.

Три минути след това Тилеманс центрира отдясно в наказателното поле, където Джейми Варди засече с глава, но покрай вратата на Кепа.

В 53-ата минута Шмайхел улови топката след удар с глава на Маркос Алонсо.

В 63-ата минута "лисиците" излязоха напред в резултата. Люк Томас комбинира с Тилеманс след грешка при изнасянето на топката от страна на Челси. Белгиецът напредна и с мощен изстрел от над 20 метра не остави шансове на Кепа Арисабалага.

В 78-ата минута Каспър Шмайхел се отличи с изключително спасяване след изстрел с глава на Бен Чилуел.

В 83-ата минута Рюдигер опита да стреля от голяма дистанция, но изпълнението му бе доста разочароващо.

В 87-ата минута Шмайхел още веднъж запази вратата си без гол с ново брилянтно спасяване, като този път разочарован остана Мейсън Маунт.

В 89-ата минута Бен Чилуел вкара топката във вратата на Шмайхел, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради сантиметри засада.