Лестър излезе на трето място във Висшата лига, след като победи Фулъм с 2:0, като гост. Попаденията за "лисиците" реализираха Келеши Ихеначо и Джеймс Джъстин. Благодарение на победата Лестър събра 42 точки и зае третото място във временното класиране. Фулъм пък са 18-ти с 14.

Фулъм можеше да поведе още в началото на срещата, но ударът на Александър Митрович бе блокиран от бранител на "лисиците". Лестър поведе в 17-ата минута. Джеймс Мадисън центрира в наказателното поле на домакините, където Келеши Ихеначо с глава матира стража на лондончани.

Манчестър Сити набра скорост преди визитата на ‘‘Анфийлд“ (ВИДЕО)

Малко по-късно Алфонс Ареола спаси Фулъм от втори гол, след като отрази удар от близко разстояние на Союнчъ. В 43-ата минута Абдул-Насир Адарбиойо можеше да изравни след изстрел с глава, но топката бе избита от стража на гостите.

Само 60 секунди по-късно Лестър стигна до втори гол. Негов автор стана Джеймс Джъстин, който на празна врата се разписа след подаване на Джеймс Мадисън.

След почивката Лестър продължи да натиска съперника си, като стигна до трети гол в средата на полувремето. Рикардо Перейра вкара топката в мрежата на Фулъм, но попадението не бе зачетено заради засада. До края на срещата двата тима създадоха по още няколко добри положения, но до нов гол така и не се стигна.