Байер Леверкузен сложи край на лошата серия от два мача без успех в Бундеслигата, разбивайки Херта Берлин с 4:1 в двубой от 23-ия кръг на германския шампионат. „Аспирините“ триумфираха вкъщи с голове на Сардар Азмун, Жереми Фримпонг, Муса Диаби и Амин Адли, докато почетното попадение за столичани вкара Доди Лукебакио.

На „БайАрена“ домакините започнаха по мечтан начин, като Жереми Фримпонг намери Сардар Азмун в наказанетлото поле, където иранецът стреля в долния ляв ъгъл, оставяйки безпомощен вратаря на Херта.

Девет минути по-късно Муса Диаби подаде към Фримпонг, който направи страхотно първо докосване и с шут от границата на наказателното поле порази вратата на Оливер Кристенсен.

Точно след изтичането на час игра Флориан Вирц и Муса Диаби комбинираха, като германецът изведе французина в наказателното поле, който с прецизен удар вкара трети гол за Байер.

В 67-ата минута Херта се върна в мача след гол от дузпа на Доди Лукебакио, която бе отсъдена за нарушение на Тимъти Фосу-Менса.  

Само 6 минути по-късно надеждата на гостите да си тръгнат с нещо от Леверкузен бе заличена, след като Патрик Шик предостави топката на Амин Адли, който с шут от границата на наказателното поле оформи крайното 4:1.

Байерн си върна върха след успех в Щутгарт (ВИДЕО)

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS