Левски се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига, където по всичко личи ще се изправи срещу румънския Университатя Крайова.
В първия мач северните ни съседи победиха Витебск с 4:1 като гост и на практика си осигуриха комфортен аванс преди реванша в Румъния, който ще се играе в сряда вечер.
Ако не се стигне до изненада, Левски ще приеме Университатя Крайова на 22 юли на стадион „Георги Аспарухов“, а седмица по-късно „сините“ ще гостуват в Румъния.
Жребият за следващия етап е на 20 юли
На 20 юли, понеделник, Левски, както и останалите български представители в Европа, ще научи и потенциалните си съперници за третия квалификационен кръг на европейските клубни турнири (Шампионска лига и Лига Европа при отпадане).
Левски вече си гарантира минимум 6 европейски мача
С успеха срещу Борац Баня Лука „сините“ вече си отвориха вратата към минимум 6 европейски мача през сезона.
При евентуално отпадане от Университатя Крайова Левски ще продължи участието си в Лига Европа. Ако отпадне и там, тимът ще получи още един шанс в Лигата на конференциите.
Още един отстранен съперник носи основна фаза
Така европейският път на Левски остава отворен в три турнира, а при още един отстранен съперник „сините“ ще си гарантират участие в основната фаза на европейски клубен турнир.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS



