Левски Лукойл с категорична победа в Ямбол

Левски Лукойл спечели категорично гостуването си на Ямбол с 97:59. Двубоят бе от 12-ия кръг на Националната баскетболна лига. Победата върна на „сините“ първото място в класирането. Левски Лукойл е с актив от 23 точки, наравно с настоящи шампион Балкан. Домакините от Ямбол заемат последното място след претърпяното поражение.

Столичани започнаха мача по-добре и още в края на първата четвърт имаха преднина от 12 точки (23:35). До полувремето точковата разлика набъбна на 15 в полза на гостите.

След почивката играта бе изравнена, но в последната четвърт имаше само един отбор на терена. Това бе Левски Лукойл, който отбеляза 30 точки, срещу само 8 за Ямбол. По този начин „сините“ затвориха мача с 97:59 и се поздравиха с победата.

Най-резултатен за Левски Лукойл в двубоя бе Венцислав Петков, който реализира 23 точки. Ричард Амаради се отчете с 16 точки и 7 борби.

Само след няколко дни в следващия кръг на НБЛ Левски Лукойл посреща Спартак Плевен, докато Ямбол е домакин на Черно море.