Левски Лукойл срази Балкан в дербито в Ботевград

Левски Лукойл взе реванш от Балкан и си върна за загубата от 19 декември с 66:68 като надви „зелените“ като гост с 81:76 в отложен мач от 16 кръг на НБЛ.

Двубоят в „Арена Ботевград“ бе интересен и завързан от началото до края.  След равностойни начални минути гостите успяха да си извоюват аванс от 3 точки преди последната четвърт. В четвъртата част „сините“ успяха да дръпнат с 10 точки, но силни минути на ботевградчани в  последните пет минути успяха да нажежат атмосферата на терена и да накарат съперника им да трепери до края. Допълнителен проблем и за двата отбора, които заради контузии са със скъсени ротации, бяха и многото лични нарушения.

Отново много силен мач изигра героят на Левски Лукойл за този сезон до този момент Данило Тасич. Сърбинът наниза 27 точки и добави 9 борби за успеха, като игра над 35 минути. С 16 се включи Чавдар Костов, а 14 вкара Тайрън Брейзълтън.

За домакините по 18 точки нанизаха Сияни Чеймбърс и Давонте Джордан. С 12 се включи Тауан Ейджи, а Божидар Аврамов наниза 11.

На 10 февруари Балкан ще излезе срещу Академик Пловдив като гост.