Левски Лукойл запази върха след трудна победа срещу Спартак Плевен

Левски Лукойл победи Спартак Плевен у дома с 96:77 в последния си двубой за календарната 2019 година. Срещата бе от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига.

След постигната победа „сините“ заемат първото място в класирането с актив от 25 точки след 13 мача. Със същите показатели обаче е и настоящият шампион Балкан Ботевград.

Срещата започна равностойно. В края на първата четвърт домакините имаха минимална точкова преднина от 1 точка (19:18). До полувремето плевенчани да наваксат и дори се прибраха да почиват с аванс от 3 точки (42:39).

След подновяването на играта баскетболистите на Тити Папазов се събраха и направиха силна трета четвърт. Левски Лукойл спечели предпоследната част убедително с 31:14. Четвъртата четвърт отново бе под диктовката на „сините“, които надделяха с 26:21 и затвориха срещата с краен резултат 96:77.

Най-резултатен в мача бе Николай Маринов с 20 точки. За Левски Лукойл Христо Захариев реализира 19, а Брандън Йънг добави 14.

За Левски Лукойл предстои гостуване на Черноморец в следващия кръг на НБЛ, който е в началото на 2020 година, докато Спартак Плевен посреща Ямбол.