Левски отбеляза 43 години от победата над Боавища и класирането на 1/4-финал за КНК

Левски отбеляза 43 години от паметния сблъсък с португалския „Боавища“. На 3 ноември в София „сините“ се справят отлично със своята задача и след загубата като гост с 1:3 постигат успех с 2:0, който изхвърля противника от надпреварата, а левскарите се класират на 1/4 –финал за КНК, пише сайтът на "сините".

На стадион „Васил Левски“ още в 13-ата минута Кирил Миланов подава на Панов за 1:0, а в 30-ата самият Миланов след центриране на Войнов удвоява резултата. Така само половин час след началото на двубоя „шахматистите“ са матирани.

Следват 60 драматични минути, в които португалците се хвърлят с всички сили в атака, докато „сините“ разчитат на мълниеносни контри, след една от които замалко не покачват резултата до 3:0.

В крайна сметка 40 000 на „Васил Левски“ ликуват, а тимът на Васил Спасов се класира за втори пореден път на четвъртфиналите, където се изправя срещу испанския гранд Атлетико (Мадрид).