Макар във футбола да са ставали какви ли не чудеса, изглежда неизбежно Левски да се изправи срещу Шкупи във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Северномакедонците разбиха литовския Хегелман с 5:0 като гост и обезсмислиха реванша, който е на 20 юли от 22:00ч. българско време.

Успехът е още по-впечатляващ с оглед факта, че Шкупи бе без двама от най-добрите си атакуващи футболисти – Уалид Хамиди, който не получи виза за Литва, довело до отхвърлено искане на Шкупи до УЕФА за отлагане на мача, и Съндей Адтунджи, който е изключен от първия отбор заради разправии с ръководството.

Левски определено ще трябва да внимава с ямайското крило Реналдо Сифъс, който заби цели четири попадения в литовската врата.

Шкупи стартира ударно срещата на стадион „Дариус и Гиренас“ в Каунас, където наскоро българският национален отбор завърши наравно 1:1 при визитата си на Литва. В 10-ата минута Реналдо Сифъс бе точен за 0:1.

До края на първата част северномакедонският тим отбеляза още две попадения чрез Кевен Инасио в 22-рата минута и второ попадение на Реналдо Сифъс в последната минута от редовното време. Крилото от Ямайка не пожали Хегелман и вкара още два гола през втората част – в 55-ата и 61-вата минути.