Левски победи трудно Арда Кърджали с 2:1 в мач от 13-тия кръг на efbet Лига. Хали Тиам и Станислав Иванов вкараха за "сините" през второто полувреме, а в добавеното време на мача Пламен Крумов намали изоставането на кърджалийци, ала за повече драма нямаше време. След едно приспивно и слабо първо полувреме, Левски излезе с малко по-добре лице през втората част и стигна до успеха над добре построения състав на Арда.

Победата на Левски през погледа на Стефан Стоянов:

Първото положение за отбелязване на гол за Левски дойде в 25-тата минута, когато Хали Тиам стреля от дистанция, но Иван Караджов изби в корнер. От последвалия ъглов удар, Нуно Рейш стреля с глава, но право в ръцете на гостуващия вратар. През първото полувреме "сините" владееха топката в огромен период от време, но комплектованият тим на Арда не допускаше възможности за гол пред домакините.

В 50-тата минута Нашименто центрира от корнер, Радослав Василев изби за гостите. Топката попадна в Паулиньо, който опита нетрадиционен удар, тип предна ножица, но шутът премина над вратата на кърджалийци. В 53-тата Иван Коконов възпроизведе страховит удар от над 25 метра, но Миятович спаси първия по-опасен изстрел на Арда.

След точно час игра, Нуно Рейш опита да стреля от над 40 метра, топката тупна коварно пред Караджов след изненадваща парабола, а стражът реши да се застрахова и да избие в корнер.

В 68-мата минута Арда бе на косъм от гол след много бърза контраатака. Илиша Сам получи на десния фланг, влезе в наказателното поле, стреля със силния си десен крак, но топката срещна левия страничен стълб на Миятович.

В 70-тата Левски излезе напред в резултата. Хали Тиам владеше топката, направи двойно подаване с Робърта и след мощен изстрел от над 25 метра, реализира за 1:0.

В 75-тата минута Райнов изведе сам срещу вратаря Станислав Иванов. Юношата на "сините" бе застигнат от бранителите на Арда при опита си да овладее топката, но успя да ги премине с ефикасен финт, но шутът му мина на сантиметри над напречната греда на кърджалийци.

В 80-тата минута Дени Алар центрира от лявото крило, защитник изби, но в полезрението на Станислав Иванов. Младежкият национал овладя и със страховит удар от 7-8 метра матира Караджов за 2:0.

Арда успя да намали до 1:2 след страхотно изпълнен пряк свободен удар от Пламен Крумов от около 25 метра. Време за повече попадения нямаше и Левски се поздрави с трите точки.

efbet Лига, XIII кръг, ст. "Георги Аспарухов"

Левски - Арда 2:1
70' Хали Тиам
80' Станислав Иванов

90' Пламен Крумов

Жълти картони:
58' Сидоел (Арда), 79' Райнов (Левски), 90' Иван Горанов (Левски)

Левски (4-2-3-1): 1. Милан Миятович, 20. Живко Миланов - K, 5. Холмар Ейолфсон, 22. Нуно Рейш, 4. Иван Горанов, 23. Хали Тиам, 70. Мартин Райнов, 7. Паулиньо, 14. Филипе Нашименто (71' Дени Алар), 10. Франко Мазурек (53' Станислав Иванов), 17. Найджъл Робърта (81' Мартин Петков);

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Станислав Иванов, 79. Мартин Петков, 19. Йоанис Каргас, 6. Ивайло Найденов, 9. Дени Алар, 21. Асен Чандъров;

Ст. треньор: Петър Хубчев

Оценките на Валентин Грънчаров за футболистите на Левски:

Арда (4-2-3-1): 1. Иван Караджов, 6. Конър Рандал, 5. Зоран Гаич, 71. Пламен Крумов - К, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 33. Дарън Сидоел, 30. Жоао Аморим (73' Румян Ховсепян), 17. Иван Коконов (82' Лукас Мартинс), 20. Деян Лозев, 99. Радослав Василев (63' Илиша Сам);

Резерви: 91. Николай Банков, 4. Милен Стоев, 22. Атанас Кръстев, 15. Лукас Мартинс, 8. Румян Ховсепян, 10. Ахмед Осман, 45. Илиша Сам;

Ст. треньор: Стамен Белчев