Левски се класира за третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите! „Сините“ отстраниха северномакедонския Шкупи с общ резултат от двата мача 3:0, след като победиха с 1:0 на „Георги Аспарухов“ с късен гол на Марин Петков.

В следващия кръг Левски ще се изправи срещу израелския Апоел Беер Шева, който се справи с литовския Паневежис. Първият мач е другия четвъртък, 10 август, а реваншът седмица по-късно на 17 август.

Отборът на Николай Костов стоя по-добре на терена на „Герена“, но не успя да създаде много чисти положения, като и не допусна такива пред своята врата. Двубоят бе белязан от контузия на главния съдия Лионел Тшуди.

Левски създаде първото опасно положение в мача в четвъртата минута. Жереми Петрис нанесе тежък удар от над 20 метра, но врататят изби, топката стигна до Джавад Ел Джемили, който също шутира от дистанция, но не уцели вратата.

В осмата минута Левски имаше претенции за дузпа за игра с ръка, след като Риакрдиньо нанесе удар с глава и бе блокиран, но се оказа, че топката е срещнала рамото на играч на гостите.

Левски продължи да е по-активният тим на терена и в 14-ата минута Андриан Краев шутира от разстояние, но над вратата.

Джавад Ел Джемили проби отлично в 19-ата минута, навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл нанесе удар към близкия десен ъгъл, но изпълнението му излезе в аут.

Две минути след това Шкупи стигна до първата си ситуация в мача. Арби Воша нанесе точен удар, но много слаб и прави в ръцете на Пламен Андреев.

В 24-ата минута двубоят бе спрян за почивка за водя заради високите температури.

Уелтон направи отличен пробив в 34-ата минута, след като сам отне топката, а в централния кръг бе брутално изритан от Адем Али, който получи жълт картон. За щастие, бразилецът успя да продължи участието си в двубоя.

Три минути след това Ел Джемили напредна добре в наказателното поле и опита подаване към Рикардиньо, но защитник на гостите се намеси и не бе никак далеч от това да си отбележи автогол.

В 44-ата минута Асен Митков стреля от границата на наказателното поле, но ударът му срещна тялото на Рикардиньо. Цунами отправи нов изстрел след това, но вратарят улови без проблеми.

С това се изчерпаха и интересните моменти за първата част (НТ - 0:0)

Шкупи продължи да играе грубо и в началото на втората част. В 49-ата минута Кевен влезе брутално в краката на Цунами и получи жълт картон.

Николай Костов извърши две промени в 56-ата минута, когато на терена се появиха Марин Петков и Илиян Стефанов, съответно на местата на Роналдо и Рикардиньо.

В 69-ата минута имаше ново спиране за вода.

В 73-ата минута на мача главният съдия Лионел Тшуди се контузи и напусна терена, като се насочи директно към съблекалните, като видно изпитваше болка при напускането на терена. Той се размени с четвъртия арбитър Лукас Фяндрих.

Тшуди в ролята си на четвърти арбитър веднага имаше работа, като показа табелката за смяна - Асен Чандъров влезе на мястото на Джавад Ел Джемили.

Минута преди края на редовното време Реналдо Сифъс бе изведен очи в очи с Пламен Андреев, който сложи добре десния си крак и спаси вратата на "сините".

Андреев отново се справи отлично в първата минута от добавеното време при нов изстрел на ямаеца, който направи страхотен пробив и стреля от малък ъгъл в тялото на талантливия млад вратар.

Шкупи натисна в последните минути, но Николай Костов спря устрема им със смяна - Ивелин Попов на мястото на Асен Митков.

Левски излезе напред в резултата в десетата минута от добавеното време, когато след разбъркване пред наказателното поле на Шкупи Марин Петков изстреля бомбен удар от далечна дистанция и не остави никакви шансове на вратаря. Петков свали фланелката си и получи жълт картон, но това не бе важно, след като с този гол се оформи крайното 3:0 от двата мача и Левски продължи!

ЛЕВСКИ - Шкупи 1:0 (3:0)

1:0 Марин Петков 90+10'

Левски: 1. Пламен Андреев - 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами - 11. Джавад Ел Джемили, 8. Андриан Краев (К), 27. Асен Митков (90+5' 10. Ивелин Попов) - 7. Роналдо (56' - 88. Марин Петков), 9. Рикардиньо (56' - 14. Илиян Стефанов), 17. Уелтон

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик Габриел-Галчев, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига

Треньор: Николай Костов

Шкупи: 1. Артан Илязи (К),  5. Кристиян Тошевски, 96. Дарко Илиески, 42. Михал Пинтер, 7. Арби Воша (46' - 11. Кристиян Трапановски), 37. Албер Диен, 8. Адем Али (46' - 99. Кристиян Ачковски), 88. Кевен (66' - 10. Дуду), 3. Блертон Шейи, 29. Реналдо Сифъс, 77. Суад Саити (61' - 20. Валид Хамиди)

Резерви: 92. Андрея Ефремов, 2. Марио Младеновски, 10. Дуду, 11. Кристиян Трапановски, 20. Валид Хамиди, 21. Хамза Рамани, 22. Марио Ричков, 32. Ангелче Тимовски, 78. Алекс Златков, 99. Кристиан Ачковски

Треньор: Джихат Арслан