Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" се класира за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.
Поставената под №2 българка победи със 7:5, 6:1 рускинята Екатерина Тупицина. Двубоят продължи час и 34 минути.
18-годишната Енчева изоставаше с 2:4 в първия сет, но спечели пет от следващите шест гейма за крайното 7:5. Във втората част българката направи две серии от по три печеливши гейма и триумфира с 6:1.
За място на полуфиналите Енчева ще играе срещу победителката от мача между седмата в схемата Валентина Иванов (Нова Зеландия) и Анастасия Сафта (Румъния).
Лидия Енчева прогресира с 66 позиции до рекордното в кариерата си 584-о място в световната ранглиста, събирайки 74 точки, след като в края на юни спечели първа титла при жените във веригата на Международната федерация ITF.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS