Лийдс постигна лесен успех с 2:0 срещу Кристъл Палас. Футболистите на Марсело Биелса бяха по-добри на свой терен и създадоха повече чисти голови положения. Още в 3-ата минута Джак Харисън вкара за 1:0, а в 52-ата минута Патрик Банфорд затвори мача с второ попадение.

За Кристъл Палас се усети липсата на Уилфрид Заха, който не бе терена. Лондончани инкасираха 17 загуби от 19-те мача, в които нападателят не игра, а най-интересното е, че в 15 от тези 17 мача отборът дори не успя да отбележи гол.

В същото време Джак Харисън отбеляза три гола в последните 4 мача на Лийдс, колкото успя да вкара в предишните 24 мача на отбора. Той отбеляза първото попадение след страшен шут от границата на наказателното поле.

Още в 10-ата минута Лийдс можеше да удвои, но стражът на гостите спаси удар на Патрик Бамфорд.

Това всъщност бе и единственото по-чисто голово положение през първото полувреме.

В началото на втората част Патрик Бамфорд вкара втория гол в мача. Той се намираше на точното място и вкара отбита топка в наказателното поле.

В 72-ата минута Стюърт Далас отправи истински снаряд към левия ъгъл на вратата на Палас, но Гуаита спаси.

6 минути преди края и гредата спаси гостите. Джак Харисън пропиля златен шанс, но късметът не бе на неговата страна.