Лийдс спечели с лекота гостуването си на Бърнли (ВИДЕО)

Лийдс спечели категорично гостуването си на Бърнли от 36-ия кръг на Висшата лига. Матеуш Клих изведе йоркширци напред в резултата в края на първата част, а след почивката Джак Харисън прибави едно попадение, докато Родриго се разписа на два пъти и оформи крайния резултат.

След успеха Лийдс остава на 10-ото място с актив от 53 точки, на 2 зад деветия Арсенал, докато Бърнли е 15-и с 39 пункта. С оглед подреждането залог в двубоя почти липсваше, макар че „белите“ имат теоретични шансове да се класират за евротурнирите през следващия сезон.

От самото начало гостите контролираха събитията на терена. В 10-ата минута Патрик Бамфорд създаде първата голова ситуация в срещата. Неговият удар от границата на наказателното поле бе спасен от Бейли Пийкок-Фаръл.

Половин час след началото удар на Рафиня бе блокиран. При последвалия ъглов удар Паскал Страйк стреля с глава, но покрай вратата.

В 38-ата минута бразилският нападател пропусна още една добра възможност да изведе своя тим напред в резултата.

По-активните действия от страна на Лийдс дадоха резултат секунди преди почивката. Клих получи пространство за изстрел от границата на наказателното поле и реализира за 1:0.

Домакините получиха добра възможност да отвърнат моментално. Ашли Уестууд стреля директно от пряк свободен удар, но Илан Мелив демонстрира класа и спаси.

В началото на втората част Бърнли натисна, но пропусна да изравни. Вместо това в 60-ата минута Лийдс удвои преднината си. В голмайстор се превърна Джак Харисън.

В 77-ата минута Родриго направи резултата класически, а Бърнли тотално рухна. Секунди по-късно Лийдс организира хубава контраатака, завършена от Родриго за 4:0.

„Виненочервените“ успяха да оцелеят до края, въпреки че Лийдс имаше още две-три много добри възможности да стигне до още по-убедителен успех. Родриго пък пропусна да оформи хеттрика си.

В следващия кръг от Висшата лига Лийдс гостува на Саутхемтън, а Бърнли приема Ливърпул.