Лил измъкна победата срещу Метц и е на върха в Лига 1

Лил спечели с 1:0 домакинството си от 3-ия кръг на Лига 1 срещу Метц. Единственото попадение в срещата отбеляза Луис Араухо в заключителните минути от двубоя.

След успеха „песовете“ са лидер в класирането на френския шампионат с актив от 7 точки. Метц остава без нито една спечелена точка от началото на новия сезон.

Домакините диктуваха всичко случващо се на терена и напълно заслужено стигнаха до успеха. Само добрите намеси на вратаря Александре Оукиджа не позволиха на Лил да стигне до по-убедителна победа.

През втората част след намеса на ВАР бе отменена отсъдена дузпа в полза на домакинския тим.

Когато изглеждаше, че Метц ще успее да си тръгне с точката, дойде победният гол. Две минути преди изтичането на редовното време Домагой Брадарич получи в наказателното поле. Той видя включилия се Араухо и пусна към него. С плътен удар влезлият преди минути нападател реализира за 1:0.

В следващия кръг Лил гостува в Марсилия на Олимпик. Метц също ще играе далеч от дома срещу шампиона ПСЖ, който към този момент също е с 0 точки. В късния мач от неделната програма парижани посрещат именно Олимпик Марсилия.