Лил записа първи успех в Лига 1 през сезона след победа с 2:0 срещу Нант. Първото по-опасно положение за отбора на Пауло Фонсека дойде в 14-ата минута след корнер. Реми Кабела центрира, а Алешандро стреля с глава, но изстрелът му беше неточен. Само пет минути по-късно и гостите от Нант отправиха първия точен удар в срещата. Флоран Моле изпълни пряк свободен удар, който беше спасен от Люка Шовали.

В 34-ата минута Едон Жегрова отправи нов изстрел към вратата на “канарчетата”, но и той не намери очертанията на вратата на Реми Декан. Най-опасното положение за Лил през първото полувреме дойде две минути преди края на първата част. Удар на Джонатан Дейвид уцели напречената греда.

“Мастифите” поведоха в 66-ата минута. Дейвид се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле. Само три минути по-късно резултат можеше да бъде удвоен, но Декан направи страхотно спасяване срещу Кабела.

В 75-ата минута Нант можеше да възстанови равенството, но от малкото наказателно поле Кадер Бамба не успя да уцели добре топката и тя стана лесна плячка за вратаря на Лил Шовали. Моменти след това Алешандро остави “мастифите” с човек по-малко, след като получи директен червен картон.

Това доведе до импулс в играта на Нант и в 81-ата минута Маркиньос стреля от пряк свободен удар, но неговият изстрел беше спасен от Шовали. Само две минути по-късно “канарчетата” стигнаха до изравнителен гол, но той беше отменен след намесата на ВАР.

Драматичните последни минути продължиха. В 86-ата минута Лил получи правото да изпълни дузпа, но тя също беше отменена от ВАР.

Така се стигна до третата минута на добавеното време, когато Адам Унас отбеляза второто попадение за Лил.

Брест излезе начело в Лига 1 след победа като гост на Льо Авър с 2:1, Лориен и Ница завършиха наравно, 1:1, а Реймс записа домакински успех над Клермон с 2:0.

Мбапе отправи послание към феновете на ПСЖ (ВИДЕО)