Лилард замести Янис подобаващо и Милуоки поведе в серията срещу Индиана

Милуоки Бъкс започна с победа в плейофите на Източната конференция в НБА, след като се наложи със 109:94 срещу Индиана Пейсърс в първия мач между двата отбора от първия плейофен кръг на Изток.

Във „Fiserv Forum“ в щата Уисконсин домакините взеха първата четвърт с 30:21. В следващите 12 минути „елените“ продължиха да трупат аванса си, който до полувремето стана 27 точки. Индиана обаче не се предаде и в третата четвърт навакса повече от половината си изоставане. В последната четвърт от мача обаче, Милуоки не даде шансове на гостите да успеят да обърнат и спокойно затвори мача с 15 точки разлика.

За  Милуоки извън ротацията за мача остана контузения Янис Антетокумбо, като в негово отсъствие Деймиън Лилард вкара 35 точки, към които добави 6 борби и 3 асистенции за 38 минути на паркета, а Крис Мидълтън и Боби Портис се отчетоха с дабъл-дабъл.

От другата страна, Паскал Сиакам бе най-полезен за Пейсърс, като вкара 36 точки и добави 13 борби и 2 асистенции в 40 минути на паркета.

Вторият мач от серията между Милуоки Бъкс и Индиана Пейсърс отново ще бъде в залата на „елените“, като той ще бъде в сряда (24 април), от 03:30 часа българско време.