Олимпик Лион постигна по впечатляващ начин първата си победа в Лига 1, надвивайки Страсбург с 4:3 у дома след обрат от 1:3 в мач от третия кръг. „Хлапетата“, които до момента нямаха дори вкаран гол, са 11-и във временното класиране с 3 точки, а опонентът им е седми с 4.

Гостите излязоха напред в резултата след едва три минути игра. Грешка в защитата на Лион позволи на Себастиан Нанаси да излезе на стрелкова позиция, след което запази хладнокръвие и спокойно търкулна топката в мрежата за 0:1.

Лион натисна и това даде резултат в добавеното време на първата част, когато се стигна до изравнително попадение. От щастлив рикошет топката се озова в краката на Корентен Толисо, а той я чукна в мрежата и отбеляза за 1:1.

В 48-ата минута, само две след началото на второто полувреме, Страсбург отново излезе напред в резултата. Дилан Бакуа намери с перфектен извеждащ пас Андрей Сантос, който скочи най-високо в наказателното поле и с глава заби топката в мрежата – 1:2.

В 58-ата минута гостите реализираха и трето попадение. Кайлъб Уайли изведе Емануел Емега сам срещу вратаря, той не се забави и нанесе удар, който попадна в мрежата – 1:3.

Само три минути след това Лион върна едно попадение. Александър Лаказет си освободи пространство за удар и шутира, но Карл-Йохан Йонсон отби топката в гредата, след което тя се върна в краката на Ейнсли Мейтланд-Найлс, който се разписа за 2:3.

В 65-рата минута Лаказет пусна тънко подаване за Гифт Орбан, който си освободи пространство и стреля по земя към левия ъгъл, за да изравни. В 72-рата минута Малик Фофана центрира за Орбан, който с глава се разписа за крайното 4:3 и така Лион направи пълен обрат за 11 минути.