Лион победи с 2:0 Нант в двубой от седмия кръг на френската Лига 1. „Хлапетата“ вече събраха 10 точки, отреждащи им седмо място. „Канарчетата“ са две позиции назад с пункт пасив. ОЛ навлезе в поредица от 4 поредни успеха във всички надпревари.

В средата на първата част Саид Бенрама отправи страхотно центриране в наказателното поле, където Николас Таляфико засече за 1:0. Преди почивката Малик Фофана можеше да успокои „хлапетата“ с втори гол, но изпусна от изгодна позиция.

Все пак в началото на втората част седемкратният шампион на Франция вкара второ попадение или по-скоро спомогна за него. Никола Палоа заби топката в собствената си врата за 2:0, докато опитваше да изчисти центриране от фланга.

Точно 10 минути след автогола на Палоа от Лион претендираха за дузпа. Александър Лаказет се свлече, но сигнал за наказателен удар не последва.

До края на двубоя Лион съумя да запази комфортния си аванс, а дори имаше няколко половинчати шанса да направи успеха си класически.