Лион попиля Сент Етиен в дербито от Лига 1

Олимпик Лион спечели с 5:0 дербито от 21-ия кръг на Лига 1 срещу Сент Етиен. Тино Кадавере и Марсело се разписаха на два пъти за категоричния успех далеч от дома, а Денис Буанга си вкара автогол.

След категоричния успех „хлапетата“ остават на третото място с 43 точки. Сент Етиен е 16-и с 19 пункта.

В първата минута Ромен Амума отправи удар по посока вратата на гостите, но топката прелетя далеч встрани от вратата.

Четвърт час след началото Лион нанесе първия удар, отбелязвайки за 1:0. Тино Кадавере бе намерен в наказателното поле и прати топката в мрежата за 1:0.

„Хлапетата“ продължаваха да владеят повече топката и събитията на терена. В 23-тата минута удар на Максанс Какере от границата на наказателното поле разтресе напречната греда.

Десет минути по-късно вратарят на домакините Жеси Мулен се намеси превъзходно след удар на Карл Токо Екамби.

Натискът на Лион даде резултат няколко минути по-късно, когато Марсело засече с глава центриране от пряк свободен удар и удвои аванса на гостите – 2:0.

В 56-ата минута късметът покри Лион, тъй като удар на Арно Нордин се отби от гредата.

Само три минути по-късно „хлапетата“ съвсем обезкуражиха своя опонент. Марсело отново скочи най-високо и с глава реализира за 3:0.

В 68-ата минута Тино Кадавере покачи на 4:0 със страхотен удар в долния ляв ъгъл на вратата. Никакви шансове за Жеси Мулен.

Осем минути преди изтичането на редовното време Денис Буанга си отбеляза автогол, с който крайния резултат бе оформен.