Лион постигна 5-ия си пореден успех във всички турнири, след като победи Льо Авър като гост с 4:0 в мач от 8-ия кръг на френската Лига 1.

Резултатът бе открит от бразилеца Абнер в 32-ата минута. Той стреля от границата на наказателното поле, като вратарят Артур Десма можеше да се намеси по-добре.

12 минути след това "хлапетата" стигнаха до второ попадение. Малик Фофана излезе сам срещу стража на домакините и реализира за 2:0.

В 71-ата минута резултатът стана класически. Раян Шерки намери Александър Лаказет, който вкара с удар в долния десен ъгъл.

Крайният резултат бе оформен от Мохамед Бенрама две минути преди изтичането на редовното време на двубоя.

С успеха Лион събра 13 точки и се намира на 7-ото място в таблицата, докато Льо Авър е 16-и с едва 6 точки в първите 8 кръга. За "хлапетата" предстои домакинство на Бешикташ в Лига Европа.