Лион се издъни у дома и изостана във Франция

Лион допусна изненадваща загуба с 0:1 от Метц и изостана от лидерите в Лига 1 на Франция Лил и ПСЖ на 2 точки.

Лил обърна Реймс и излезе втори във Франция

Единственото попадение в срещата реализира Ааро Исека Лея в 90-ата минута на двубоя, след като се озова сам срещу вратаря на домакините и не сбърка.

Очаквано домакините от Лион бяха доста по-дейни и упражниха контрол върху мача през 90-те минути, но допуснаха това изненадващо поражение.

Още в 18-ата минута Марсело пропусна 100-процентово голово положение, след като засече центрирането от пряк свободен удар.

Все пак гостите от Метц имаха добра възможност в 31-ата минута, когато Дигбо Майга засече топката, след пряк свободен удар, но я изпрати над напречната греда.

Преди края на полувремето домакините пропиляха 3 последователни голови възможности. Първо Карл Токо Екамби стреля над гредата, след това и Фарид Булая изпрати топката в дясната греда, а след това и Ламин Гей не успя да отбележи при добавката.

През второто полувреме нещата не се промениха. Тино Кадеуере имаше шанс да вкара, но топката му бе избита в корнер.

В 67-ата минута се отвори нова възможност за гостите. Викториен Ангбан имаше шанс, но топката излезе в аут. 3 минути по-късно Гнали Корне шутира в долния ляв ъгъл, но Укиджа спаси.

Така се стигна до 74-ата минута, когато Лион все пак вкара топката в мрежата, но голът не бе зачетен. Тиаго Мендеш стреля, Укиджа спаси, но след това топката попадна у Карл Токо Екамби, който я вкара в мрежата. След преглед на ВАР системата се оказа, че има засада и гол няма.

До края на мача Лион пропусна едно положение чрез Ауар, а също и Метц чрез Майга, за да се стигне до 90-ата минута, когато Лея отбеляза единственото попадение в мача.