Лион се измъчи срещу Анже, но грабна трите точки

Олимпик Лион постигна труден домакински успех с 3:2 срещу Анже в среща от 30-ия кръг от Лига 1. На два пъти за „хлапетата“ вкара Муса Дембеле, а Тете прибави едно попадение. Голмайстори за гостите бяха Матиас Перейра и Софиан Буфал.

След успеха Олимпик Лион е 9-и с актив от 45 точки, докато Анже заема 14-ата позиция с 32.

След равностойно начало Олимпик Лион се възползва от първата си добра възможност за гол в мача и поведе в 26-ата минута. Муса Дембеле беше изведен зад защитата на Анже и с плътен удар преодоля вратаря за 1:0.

В 35-ата минута Матиас Перейра засече центриране в наказателното поле, но за късмет на домакините, топката се отби от левия страничен стълб и не попадна в мрежата.

Пет минути след началото на втората част Анже възстанови равенството. Този път късметът беше с Перейра, който скочи високо и реализира с глава от близко разстояние.

Секунди по-късно Лион си върна преднината. Муса Дембеле комбинира с Лукас Пакета. Последва удар на първия, а топката влетя в мрежата.

Анже отново успя да отговори. В 59-ата минута Софиан Буфал овладя центриране на Стефан Бахокен и успя да реализира.

Темпото на игра спадна, но Лион потърси по-активно победата и успя да стигне до трети гол. В 79-ата минута Муса Дембеле беше близо до попадението, но прати топката покрай целта. Секунди по-късно Тете завърши хубава атака и оформи крайния резултат 3:2 в полза на домакините.

В следващия кръг Олимпик Лион гостува на Страсбург, а Анже посреща шампиона Лил.