Лион победи Брест с 3:2 като гост и поведе в Лига 1 на Франция. Отборът на Руди Гарсия бе на път да направи чутовна глупост, след като бързо поведе с 3:0, но през второто полувреме даде възможност на домакините да вкарат два гола, а дори имаха възможност за изравняване.

Мачът започна с чисто голово положение за Брест. Стив Муни стреля с глава, но Антони Лопес успя да отрази шута му.

В 9-ата минута Лион поведе. Себастиан Сибоа сбърка фатално и Лукаш Пакета направи прехвърлящ удар, с което реализира първото попадение в срещата.

Домакините можеха да изравнят в 25-ата минута, когато Стив Муни отново докопа топката с глава, стреля опасно, но Антони Лопес отново спаси.

В 29-ата минута Лион вкара и втори гол. Мемфис Депай подаде добре към Усем Ауар, който успя да си намери добра позиция за стрелба и удвои.

Минутка преди края на първото полувреме Себастиан Сибоа извърши нарушение срещу нападател на Лион и Франк Шнайдер отсъди дузпа, която Мемфис Депай реализира.

Второто полувреме започна с натиск на Брест и шанс, който домакините пропуснаха. Франк Онора шутира от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда

Малко по-късно обаче Брест все пак реализира. Франк Онора подаде към Брендан Шардоне, за когото бе повече от лесно да вкара попадение за 1:3.

Малко по-късно Лион пропусна златен шанс да затвори мача. Първо в 59-ата минута Карл Токо Екамби стреля опасно, но топката профуча край гредата. Две минути по-късно Мемфис Депай стреля, но Сибоа трябваше да спасява.

Най-чистото положение обаче бе в 63-ата минута ,когато Карл Токо Екамби стреля от много близко разстояние, но Сибоа се намеси блестящо.

В 71-ата минута Роман Перо бе близо до втори гол за Брест, но не успя. След три минути игра Мемфис Депай уцели левия стълб.

Стигна се до 74-ата минута, когато Брест намали. Ирвин Кардона получи добър пас в наказателното поле и стреля успешно в горния ляв ъгъл на вратата.

В 82-ата минута Пол Ласне бе близо до изравнителния гол. Той стреля с глава, но топката мина близо до левия стълб.

В последната минута на добавеното време Лион можеше да вкара четвърти гол. Тино Кадуере стреля опасно, но стражът на домакините изби в ъглов удар.