Лионел Меси изпревари Пеле (ВИДЕО)

Нападателят на ПСЖ Лионел Меси изравни, а след това изпревари бразилската легенда Пеле по брой отбелязани голове. Срещу Брюж Меси се разписа в 38-ата минута, което се оказа негов 757-ми гол в кариерата. Според RSSSF (организация за футболна статистика) с това попадение Меси изравни Пеле, който има същия брой голове.

Аржентинецът обаче не спря дотук. В 76-ата минута той реализира дузпа да крайното 4:1, което пък е негов 758-ми гол, с което той задмина бразилската легенда.

Рекордни Мбапе и Меси донесоха разгромен успех на ПСЖ, Лайпциг надви Сити и отива в Лига Европа (ВИДЕО)