Ливърпул призова за разследване на "неприемливите проблеми", с които се сблъскаха феновете, и които доведоха до отлагането на началото на финала в Шампионската лига срещу Реал Мадрид, съобщи BBC.
УЕФА отложи началото с повече от 30 минути, позовавайки се на „съображения за сигурност“.
Полицията извън стадиона използва сълзотворен газ, за да разпръсне малък брой привърженици, които се опитаха да прескочат бариерите за сигурност.
Появиха се кадри, на които се вижда струпването на огромни тълпи от фенове, които се редят на опашка, за да влязат на стадиона.
Мнозина твърдят, че са били на стадиона часове преди началото на мача, но са били възпрепятствани да влязат.
„Ние сме изключително разочаровани от проблемите с влизането на стадиона и разрушаването на периметъра за сигурност, с които феновете на Ливърпул се сблъскаха тази вечер на Стад дьо Франс“, се казва в изявление на клуба от Анфийлд.
„Това е най-великият мач в европейския футбол и привържениците не трябва да бъдат подлагани на сцените, на които бяхме свидетели тази вечер.
"Официално поискахме служебно разследване на причините за тези неприемливи недопустими проблеми."
Управителният орган на европейския футбол УЕФА заяви, че е „съпричастен към засегнатите от тези събития и ще преразгледа тези въпроси спешно заедно с френската полиция и власти, както и с Френската футболна федерация“.
„В навечерието на мача турникетите в края на сектора на Ливърпул бяха блокирани от хиляди фенове, които бяха закупили фалшиви билети, с които можеха да влязат“, обясняват от УЕФА.
„Това предизвика струпване на фенове, опитващи се да влязат. В резултат на това, началото бе отложено с 35 минути, за да се позволи на възможно най-много фенове с истински билети да получат достъп“.
„Тъй като хората извън стадиона продължаваха да се струпват след началото, полицията ги разпръсна със сълзотворен газ и ги изтласка далеч от стадиона.
Liverpool FC statement on #UCLfinal entry issues:
— Liverpool FC (@LFC) May 28, 2022
Двадесет минути преди началото на мача, френската полиция призова в Twitter феновете да не опитват да влязат на стадиона със сила. С наближаването на началото на мача все още се виждаха много празни места на стадиона.
В крайна сметка Реал Мадрид победи с минималното 1:0 с гол на Винисиус и стана европейски клубен шампион за 14-и път в историята.
Различни рефери – различни интерпретации! Защо не бе зачетен гола на Бензема?
Хаштагът #CeferinOut завладя социалните мрежи, всички искат оставката на Чеферин (ВИДЕО)
Финалът започна с 37 минути закъснение, сблъсъци между фенове и полиция! (ВИДЕО)
Хаосът в Париж – братът на звезда на Ливърпул и бременната му съпруга бягат от сълзотворен газ
Фенове на Ливърпул опитаха да влязат гратис на стадиона, полицията ги спря (ВИДЕО)
Реал Мадрид отново е крал на Европа след лекция на Куртоа срещу Ливърпул
Феновете на Реал със специални послания към Мбапе (СНИМКИ)
Финалът започна с 37 минути закъснение, сблъсъци между фенове и полиция! (ВИДЕО)
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS