Преди седмица Ливърпул беше на върха на емоциите, след като разби със 7:0 Манчестър Юнайтед в дербито на „Анфийлд“, но само няколко дни по-късно мърсисайдци напълно разочароваха и загубиха с 0:1 от Борнемут в мача от 27-ия кръг на Висшата лига. Това напълно обрисува сезона за водения от Юрген Клоп тим. Картината става още по-пълна, като припомним, че Ливърпул разби с 9:0 Борнемут на „Анфийлд“ в първата среща между двата тима през кампанията.

Единственият гол на „Виталити Стейдиъм“ реализира Филип Билинг през първото полувреме, а Мохамед Салах изпусна дузпа през втората част.

Ливърпул създаде първата опасност в мача в 5-ата минута, когато Коди Гакпо комбинира с Мохамед Салах, а той стреля, но не затрудни Нето, който спаси.

Минута по-късно Трент Александър-Арнолд центрира от корнер в наказателното поле на Борнемут, където Върджил ван Дайк стреля с глава, но Жеферсон Лерма успя да изчисти пред голлинията.

Борнемут направи непростим пропуск в 10-ата минута. Данго Уатара излезе сам срещу Алисон и го преодоля, но след това не успя да намери опразнената мрежа, а стреля встрани от вратата в аут.

Нето се наложи да се намесва решаващо в 13-ата минута, спасявайки много опасен удар на Андрю Робъртсън. Играчите на Борнемут обаче не успяха да изчистят топката и Дарвин Нуньес комбинира с Коди Гакпо, който вкара, но попадението не бе зачетено заради засада.

Борнемут поведе в резултата с 1:0 в 28-ата минута, когато Данго Уатара намери с отличен пас Филип Билинг в наказателното поле на Ливърпул, а той отблизо вкара топката във вратата на Алисон.

Андрю Робъртсън комбинира с Ван Дайк в 41-ата минута, но ударът му не намери целта.

Две минути по-късно пред Соланке се откри чудесна възможнот, но ударът му не намери целта и премина над напречната греда в аут.

Нето се намеси много добре в 49-ата минута, спасявайки удар на Диого Жота.

В 60-ата минута Билинг центрира от корнер в наказателното поле на Ливърпул, където Сенеси стреля с глава, но разочароващо в аут.

Смит игра с ръка в 67-ата минута в наказателното поле на Борнемут след удара на Жота. Съдията първоначално посочи корнер, но след това ВАР го извика да преразгледа ситуацията. Реферът Бруукс посочи бялата точка. Мохамед Салах изпълни дузпата, но след удара му топката излетя встрани от десния страничен стълб на вратата на Нето.

Джейдън Антъни направи добър пробив в 83-ата минута и подаде към Раян Кристи, който стреля, но Алисон се намеси и спаси.

В първата минута на добавеното време на мача Уатара комбинира с Антоан Семеньо, който стреля, но не успя да намери очертанията на вратата на Алисон.

Пред Коди Гакпо се откри чудесна възможност в четвъртата минута на добавеното време на мача. След грешка на защитник на Борнемут, топката попадна в нидерландеца, който стреля, но неточно в аут.

Ливърпул е пети в класирането с 42 точки, докато Борнемут е шестнадесети с 24 точки.